LIST OF MEMBER SCHOOLS 2018-19

The following schools have affiliated as ISFA Members for Season 2018-19. 

FULL MEMBERS

School Contact Postcode
Aldenham School  Grant Cornock  WD6 3AJ
Ardingly College Ross Millard Rh17 6SQ
Bede's David Caryer BN27 3QH
Bolton School Martin Prentki BL1 4PA
Bradfield College Luke Webb RG7 6AU
Brentwood School Matthew Miller CM15 8EE
Charterhouse David Howells GU7 2DX
Chigwell School Andrew Bruce IG7 6QF
City of London Jono Santry EC4V 3AL
Dulwich College Tom Whitehead SE21 7LD
Eton College William Casson SL4 6DW
Hampton David Burke TW12 3HD
Ibstock Place School Ben Lawson SW15 5PY
John Lyon Kevin Paradise HA2 0HN
Lancing College Chris Crowe BN15 0RW
Latymer Upper School Paul Gibson W6 9LR
Oldham Hulme Grammar School Adam Henson OL8 4BX
Queen Ethelburga's  Paul Bolland YO26 9SS
Repton School Matt Carrington  DE65 6FH
Royal Russell Greg Thurstans CR9 5BX
St Columba's College Ed Lowe AL3 4AW
St John's School, Leatherhead Joe Pepper KT22 8SP
The Grammar School At Leeds Martin Knowles LS17 8GS
Wolverhampton Grammar School Nigel Crust WV3 9RB

STANDARD MEMBERS

School Contact Postcode
Aberdour School Jim Taylor KT20 6AJ
Abingdon  Tom Donnelly OX14 1DE
Aldro (Prep) Guy Drayton GU8 6AS
Aldwickbury Eddie Panting AL5 1AD
Arnold House School Chris Kerr SW17 8AE 
Bassett House School Russell Friese W10 6JP
Bedford School Phil Waterhouse MK40 2TU
Berkhamsted School David Vila HP4 2BB
Bishop's Stortford College Prep  David Herd CM23 2PJ
Bishopsgate Milo Baumgart TW20 0YJ
Blundell's School John Balsdon EX16 4DN
Bootham School Andy Belll YO30 7BU
Bristol Grammar School Tom Lacey BS8 1SR
Brockhurst and Marlston House Prep Dominic Holland RG18 9UL
Buckswood School Juan Carlos Magro Oliva TN35 4LT
Canford Mark Burley BH21 3AD
Cheam School Dominic Pike RG19 8LD
Churcher's College Junior School Matt Forbes GU30 7HT
City of London School for Girls Olivia Helm EC2Y 8BB
Copthorne Prep J. Coulson RH10 3HR
Cumnor House School, Croydon  Thomas Battams CR2 6DA
Danes Hill School Keaton Bates KT22 0JG
Dumpton Aissa Randle BH21 7AF
Elm Green Prep Elliott Davidson CM3 4SU
Epsom College Rob Seale KT17 4JQ
Farringtons School Adam Doherty BR7 6LR
Foremarke Hall Ian Clarkson DE65 6EJ
Godolphin and Latymer Ellen Elfick  W6 0PG
Haberdashers' Aske's Boys' School Julian Hails WD6 3AF
Hampton Prep Nick Darmon TW12 2UQ
Handcross Park School Julian Evans RH17 6HF
Harrodian  Ben Proudfoot SW13 9QN
Headington School Daniel Travis OX3 7TD
Hoe Bridge School  David Simpson  GU22 8JE
Holme Grange Charlie Gingell RG40 3AL
Hymers College Matthew Hodsodn HU3 1LW
King's College Junior School Russell McCluskey SW19 4TT
King's College, Taunton Chris Heayns TA1 3LA
Kings Hawford School Sam Hodgkins WR3 7SD
King's House School Sam Richards TW10 6ES
Kingston Grammar School Martyn Hall KT3 6PY
Lady Barn House School Andrew Pietkiewicz SK8 1JE
Lambrook Marcus Liddell RG42 6LU
Lingfield College Nigel Harrison RH7 6PN
Lockers Park David Harries HP1 1TL
Meoncross School Matt Russell PO14 2EF
Monmouth Boys School Mark Tamplin NP25 3XP
Newcastle School for Boys Kieran Waterson NE3 1NH
Norwich School Craig Cole NR1 4DD
Notting Hill and Ealing High Sch. Shane McComb W13 8AX
Orchard House Dan Pear W4 1LB
Oundle School Danny Grewcock PE8 4EE
Our Lady of Sion School Steve Danes BN11 4BL
Pennthorpe Matt Barnett RH12 3HJ
Prestfelde Rob Newey SY2 6NZ
Prince's Mead School Vytas Jakimavicius SO211AN
Radlett Prep Richard Pillinger WD7 7LY
Radley College Sebastian Perkins OX14 2HR
RGS Guildford Adam Lowe GU1 3BB
RGS The Grange David Bousfield  WR3 7RR
Saint Nicholas Phil Tucker CM17 0NJ
Saint Ronan's School Tim Fox TN18 5DJ
Sedbergh School Simon Mulholland LA10 5RY
Sherborne School Jon-Paul Manning DT9 3LF
St Catherine's School Nancy Moore GU5 0DF
St Clare's, Oxford Kevin Hennessy OX2 7AL
St Edwards Prep School Nick Bovingdon RG30 2JH
St James Senior Girls Alastair Horsford W14 8SH
St John's, Enfield J. Hodgson EN6 4JA
St Joseph's College Sam Power IP2 9DR
St Margarets Dulcie Pimlott WD23 1HB
St Martin's Matt Bell HA6 2DJ
St Neot's Prep School Jonny Smith RG27 0PN
St Pauls Cathedral School Ed Stevenson EC4M 9AD
St Peter's School Steve Williams YO30 6AB
St Swithun's  Paul Boyd Leslie  SO21 1HA
Stroud School Jack Parker  SO51 9ZH
The Beacon David Robinson HP6 5PF
The Cathedral School Mark Barrington CF5 2YH
The Gower School  Jonathon Barradell N1 9JF
The Hawthorns School Andrew Morris RH1 4QJ
The New Beacon School Ian Buchanan-Dunlop TN13 2PB
The Old Hall School Alan Grant TF1 3LB
The Peterborough School Jack Marsden PE3 6AP
The Pilgrims' School Jay Buck SO23 9LT
Thorpe House Sean Day SL9 8QA
Trinity School David Kingston CR9 7AT
Twycross House School Luke Knight CV9 3PL
Twyford Prep Gregg Lewis SO21 1NW
Wellingborough School K. Meagan NN8 2BX
Wellington College Ali Pearson RG45 7PU
West Buckland School Geoff Turner EX32 0SX
Westbrook Hay  Stuart Stedman  HP1 2RF 
Westholme School Simon Warburton BB26QU
Woodford Green Prep School Ray Lee IG8 0BZ
Wycliffe Prep School Tom Bloodworth GL10 2LD
York House Will Woodford WD3 4LW

Share this article

Tues 24th Apr
ISFA U11
Seven-a-Side Tournament
National Finals
(St. George’s Park, 11.00)

Thurs 26th Apr
ISFA U16 Shield Final
(St. George's Park, 6.00)

Mon 30th Apr
Smith Construction
ISFA U18 Girls Cup Final
(Bisham Abbey, 6.00)

Sun. 6th May
Scottish Independent Schools U18
v.
English Independent Schools U17
(Airdrieonians FC)