Published in Boodles ISFA Cup

BOODLES ISFA CUP RESULTS

SEASON 2018-19

FIRST ROUND
Bootham 4 Newcastle School for Boys 3
Bristol GS 2 Sherborne 4
Brooke House College 12 Twycross House 0
Bournemouth Collegiate 5 Box Hill 0
Bury GS 4 Stockport GS 5
Canford 2 Wellington 0
Cheadle Hulme 3 Merchant Taylors, Crosby 2 
College of the Holy Child 11 Lingfield College 1
Haberdashers' Aske's 1 Whitgift 4
KCS Wimbledon 3 Brighton College 1
King's School, Worcester 5 LVS Ascot 0
Norwich 1 Bedford Modern 2
Oswestry 4 Moorland 1
RGS Guildford 2 Kingston GS 4
Trinity 5 ACS Cobham 2

SECOND ROUND
Bede's 4 Berkhamsted 3
Bedford Modern 2 Trinity 3
Birkdale 1 Latymer Upper 5
Bolton 3 College of the Holy Child 1
Bournemouth Collegiate 0 City of London 8
Brentwood 5 Kingston GS 1
Buckswood 1 Repton 5
Cheadle Hulme 1 Millfield 4
Chigwell 0 University College School 1
Eton 6 Grange 0
Forest 3 King's School, Chester 2
Harrodian 1 Winchester 2 AET
Harrow 5 Grammar School at Leeds 0
Highgate 1 Sevenoaks 0 AET
John Lyon 3 Bootham 4
KCS Wimbledon 1 Manchester GS 3
Kimbolton 2 Aldenham 1
King Edward's, Witley 3 St. John's, Leatherhead 1 AET
King's School, Worcester 0 Hampton 4
Oldham Hulme GS 0 Queen Ethelburga's College 5
Oswestry 6 St. Bede's College 0
Peterborough (Withdrawn) v. Royal Russell AWO
RGS Newcastle 1 Alleyn's 3
Sherborne 1 Ardingly 5
St. Columba's College (Withdrawn) v. Brooke House College AWO
St. Edmund's, Ware 0 Shrewsbury 6
Stockport GS 3 Canford 1
Tonbridge 5 Lancing 1
Truro 0 Bradfield 8
Westminster 4 Dulwich College 4 AET (Dulwich won 6-5 on penalties)
Whitgift 1 Charterhouse 2
Wolverhampton GS 1 Ibstock Place 3

THIRD ROUND
Ardingly 6 Trinity 0
Bootham 1 Highgate 2
Bradfield 2 Hampton 3
Charterhouse 2 Bede's 0
Dulwich 0 Winchester 3
Harrow 1 Alleyn's 1 AET (Harrow won 3-0 on penalties)
Ibstock Place 1 Bolton 2
Kimbolton 3 King Edward's, Witley 2
Millfield 4 Eton 1
Manchester GS 3 Brooke House 5 AET
Oswestry 4 Stockport GS 1
Queen Ethelburga's 6 Latymer Upper 2
Repton 4 Tonbridge 0
Royal Russell 6 Brentwood 2
Shrewsbury 3 Forest 1
University College School 4 City of London 4 AET (UCS won 3-0 on penalties) 

FOURTH ROUND
Ardingly 2 Kimbolton 1
Bolton 1 Shrewsbury 3
Harrow 1 Hampton 7
Queen Ethelburga's College 1 Charterhouse 0
Millfield 4 Brooke House 3 AET
Oswestry 4 Highgate 0
Repton 4 Winchester 0
Royal Russell 5 University College School 0

 

Read 63513 times
Tagged under