Published in ISFA U13 Cup

ISFA U13 CUP RESULTS

SEASON 2019-20

FIRST ROUND
Aldro 3 Beechwood Park 1
Arnold House 1 Yardley Court 2
Birkenhead 1 Grange 2
Bishops Stortford 3 Bede's 3 AET (Bede's won 4-2 on penalties)
Brighton College 8 Aldwickbury 2
Buckswood 2 University College School 10
Danes Hill, Oxshott 7 Wellingborough Prep 3
Dulwich College 6 Hereward House 2
Eaton House The Manor 3 Alleyn's 4
Finborough 2 New College School 0
Foremarke Hall 9 Birkdale 1
Forest 3 Colfe's 1
Fulham Prep 0 Haileybury 6
Great Walstead 4 Orley Farm 0
Harrodian 3 Lancing 0
Highgate 10 St. Joseph's College 2
King's College Junior School 3 Chigwell 2
King Edward's, Witley 1 Westminster Under School 8
Kingston GS 4 Bournemouth Collegiate 0
Latymer Upper 6 Sevenoaks 4 AET
Lingfield College 2 Leighton Park 1
Lockers Park 1 St. Paul's Juniors 6
Newland House 1 Elstree 8
Oldham Hulme GS v. Rossall (Home Walkover)
Papplewick 5 Claremont Fan Court 2
Prestfelde 6 Wolverhampton GS 4
Queen Ethelburga's College 2 RGS Newcastle 2 AET (RGS won 4-1 on penalties)
Rokeby 5 St. James Senior School 1
Ryde 5 Reigate GS 2
Stephen Perse 3 Dulwich Prep 0
Stockport GS 3 Oswestry 1
Summer Fields 4 Lochinver House 2
The Pilgrim's 3 John Lyon 4 AET
Trinity 8 Princethorpe 0
Vinehall 3 The Hall 2
Wetherby Senior School 1 Farringtons 4

SECOND ROUND
Aldro 6 St. Martin's 1
Alleyn's 2 University College School 1
Berkhamsted 1 Hampton 2
Bolton 8 King's School Chester 0
Brentwood 1 Aldenham 8
Brighton College 5 Whitgift 2
City of London 7 Lingfield College 1
Danes Hill, Oxshott 4 Summer Fields 3
Dulwich College 5 KCS Wimbledon 1
Elstree 4 Trinity 3
Farringtons 2 Harrodian 5
Finborough v. Kingston GS (walkover to Finborough)
Forest v. Kimbolton (walkover to Forest)
Grange 0 Cheadle Hulme 7
Haileybury 2 Shrewsbury House 1
Highgate 3 Ardingly 1
John Lyon 1 King's College Junior School 4
King's House 1 Yardley Court 9
Merchant Taylors Crosby 8 Oldham Hulme GS 0
Millfield Prep v. Truro (walkover to Millfield Prep)
Newcastle School for Boys 0 Grammar School at Leeds 8
Northcote Lodge 3 Great Walstead 0
Papplewick 3 Bede's 1
Prestfelde 2 St. Bede's College 3
Priory 3 Manchester GS 5
RGS Newcastle 5 Moorland 3
Royal Russell 9 Westminster Under School 1
Stephen Perse 1 St. John's, Enfield 2
Stockport GS 7 Foremarke Hall 3
St. Paul's Juniors 5 Latymer Upper 1
Thomas's Battersea 3 Ryde 0
Vinehall 5 Rokeby 3 AET

THIRD ROUND
Aldro 2 King's College Junior School 2 AET (Aldro won 4-2 on penalties) 
Alleyn's 5 St. John's, Enfield 1
Cheadle Hulme 1 Manchester GS 4
City of London 1 Aldenham 3
Dulwich 5 Royal Russell 0
Elstree 4 Vinehall 0
Finborough 0 Danes Hill, Oxshott 8
Grammar School at Leeds 1 Bolton 4
Hampton 2 Harrodian 1
Highgate 4 Brighton College 5 AET
Merchant Taylors', Crosby 4 St. Bede's College 1
Millfield Prep 2 Papplewick 5
Northcote Lodge 0 Forest 4
Stockport GS 7 RGS Newcastle 2
Thomas's Battersea 3 St. Paul's Juniors 4 AET
Yardley Court 1 Haileybury 6

FOURTH ROUND
Aldenham 5 Danes Hill, Oxshott 2
Alleyn's 2 Forest 1
Bolton 0 Manchester GS 3
Brighton College 6 Aldro 2
Dulwich College 8 Elstree 1
Hampton 4 St. Paul's Juniors 1
Merchant Taylors, Crosby 4 Stockport GS 2
Papplewick 0 Haileybury 4

FIFTH ROUND
Aldenham 7 Brighton College 2
Haileybury 1 Alleyn's 2
Hampton 2 Dulwich 0
Manchester GS 5 Merchant Taylors, Crosby 2

SEMI-FINALS
Aldenham 3 Hampton 0
Alleyn's 2 Manchester GS 4

 

Read 29259 times
Tagged under