ISFA U18 GIRLS CUP - PAST RESULTS

DETAILS FROM PREVIOUS TOURNAMENTS

2018-19: ALLEYN'S

Group A: Forest 1 Oakham 8; Forest 2 Repton 1;Oakham 2 Repton 3; Oakham 5 Welbeck Defence College 2; Oakham 8 Wycombe Abbey 0; Repton 3 Uppingham 0; Repton 2 Welbeck Defence College 2; Repton 1 Wycombe Abbey 0 (Wycombe conceded); Uppingham 1 Forest 0 (Forest conceded); Uppingham 1 Oakham 9; Welbeck Defence College 1 Forest 1; Welbeck Defence College 2 Uppingham 0; Wycombe Abbey 0 Forest 1 (Wycombe conceded); Wycombe Abbey 0 Uppingham 1 (Wycombe conceded); ycombe Abbey 1 Welbeck Defence College 1.

Group B: Headington 3 St Clares 3; Headington 0 Oxford High 2; Notting Hill & Ealing 1 Headington 3; Notting Hill & Ealing 7 UCS 0; Oxford High 16 Notting Hill & Ealing 1; Oxford High 4 St Clares 3; St Clares 3 Notting Hill & Ealing 4; St. Clare's 6 UCS 1; UCS 0 Headington 5; UCS 0 Oxford High 8.

Group C: Alleyn's 8 Ardingly 0; Alleyns 7 Bedes 1; Alleyns 6 St James 0; Ardingly 2 Bedes 1; Ardingly 3 St James 0; Bedes 2 Sevenoaks 12; Sevenoaks 0 Alleyns 2; Sevenoaks 2 Ardingly 1; St. James 1 Sevenoaks 1.

Group D: ACS Cobham 6 Charterhouse 0; ACS Cobham 5 Kings College Taunton 2; Bradfield 1 ACS Cobham 7; Bradfield 1 Kings College Taunton 23; Charterhouse 8 Bradfield 0; Charterhouse 2 Millfield 4; Kings College Taunton 7 Charterhouse 1; Kings College Taunton 12 Millfield 1; Millfield 0 ACS Cobham 5; Millfield 13 Bradfield 0.

Semi-Finals: ACS Cobham 1 Oakham 2; Oxford High 0 Alleyn's 3.

Final: Alleyn's 5 Oakham 1.

2017-18: BEDE'S

Preliminary Round: King Alfred's 1 University College School 2 ; Sevenoaks 0 ACS Cobham 7; St. Clare's 0 Wycombe Abbey 4

First Round: ACS Cobham 8 University College School 0; Alleyn's 7 Forest 0; Bede's 5 Ardingly 1; Charterhouse 7 Westminster 0; King's College Taunton 13 Millfield 0; Loughborough HS 6 Welbeck Defence College 1; Oakham 7 Repton 1; Wycombe Abbey 1 Headington 4

Second Round: Alleyns 3 ACS Cobham 0; Bede's 11 Charterhouse 3; Oakham 9 Loughborough High School 2; Wycombe Abbey v Kings College Taunton (A-W)

Semi-Finals: King's College Taunton 0 Alleyns 2; Oakham 2 Bedes 5

Final: Bede's 6 Alleyn's 3 (at Bisham Abbey)

2016-17: KING'S COLLEGE, TAUNTON

Preliminary Round: Loughborough High School 4 Uppingham 3 aet; Wellington 5 Bradfield 0

First Round: ACS Cobham 11 Westminster 0; Ardingly 3 Sevenoaks 2; Charterhouse 0 King’s College, Taunton 13; Forest 4 South Hampstead 0; Loughborough High School 0 Oakham 8; Malvern 8 St. Clare’s 0; Welbeck Defence College 0 Repton 6; Wellington 0 Wycombe Abbey 6

Second Round: Ardingly 1 ACS Cobham 4; Malvern 0 King's College, Taunton 13; Repton 5 Oakham 0; Wycombe Abbey 3 Forest 0

Semi-Finals: ACS Cobham 2 Repton 1; Wycombe Abbey 0 King's College, Taunton 8

Final: King's College, Taunton 9 ACS Cobham 1 (at Thame United FC)

2015-16: KING'S COLLEGE, TAUNTON 

First Round: Bradfield 3 St. Clare's 1; St. Margaret's 3 Wycombe Abbey 13; St. Swithun's 2 Bedales 3

Second Roud: ACS Cobham 1 KES Witley 0; Bedales 5 Charterhouse 1; Bradfield 0 King's College, Taunton 8; Haileybury 3 Wycombe Abbey 4; Loughborough High School 2 Oakham 6; Malvern 3 Haberdashers Monmouth School for Girls 0; Repton 4 Uppingham 0; Westminster 2 Sevenoaks 0

Third Round: ACS Cobham 14 Bedales 1; King's College Taunton 7 Malvern College 0; Oakham 3 Repton 5 AET; Wycombe Abbey 2 Westminster 0.

Semi-Finals: King's College, Taunton 10 ACS Cobham 0; Wycombe Abbey 1 Repton 3

Final: King's College, Taunton 3 Repton 1 (at Thame United FC)

2014-15: OAKHAM 

First Round: Charterhouse  2  St Swithun's  1 Loughborough HS  3  Welbeck Defence College  0Oakham 3  Stamford High School 1 Sevenoaks 2  KES Witley 1 Westminster 1  South Hampstead  2

Second Round: Bristol Grammer School  0  Malvern College  8 Charterhouse  0  ACS Cobham 5 King's College, Taunton 3  Millfield 1 Loughborough HS  2  Repton  1  Oakham 3  Uppingham  1 Sevenoaks  5  Bede's  1 South Hampstead 2  Wycombe Abbey 2  (Wycombe Abbey win 5-3 on penalties) St Clare's  3  Haileybury  2

Third Round: ACS Cobham  1  Sevenoaks  0 Malvern College 3  King's College, Taunton 1 Oakham 4  Loughborough HS  2 St. Clare's 2 Wycombe Abbey 4.

Semi-Finals: Oakham 4 Malvern 2; Wycombe Abbey 2 ACS Cobham 4.

Final: Oakham 2 ACS Cobham 1 (at Burnham FC).

2013-14: KING'S COLLEGE TAUNTON

First Round: KES Witley 2 King's College, Taunton 5; Malvern 2 Oakham 1; Repton 3 Loughborough High School 3 aet (Repton won 4-2 on pens); Welbeck Defence College 1 Stamford High School 5; Wycombe Abbey 4 St. Clare's 0

Second Round: Bradfield 12 St. Swithun's 0; Charterhouse v. Bede's - Match awarded to Charterhouse; Haileybury 3 Queenswood 1; King's College, Taunton 3 ACS Cobham 2; Repton 3 Uppingham 2; Sevenoaks 3 Westminster 0; Stamford High School 4 Malvern 2; St. Margaret's 0 Wycombe Abbey 8

Third Round: Charterhouse 2 Sevenoaks 3; Haileybury 2 Wycombe Abbey 1; King's College, Taunton 2 Bradfield 0; Repton 4 Stamford High School 1

Semi-Finals: King's College, Taunton 2 Repton 1; Sevenoaks 5 Haileybury 0

Final: King's College, Taunton 4 Sevenoaks 0 (at Borehamwood FC / Arsenal Ladies FC)

2012-13: ACS COBHAM 

First Round: KES Witley 1 Bede's 3; King's College, Taunton 4 Malvern 1; Uppingham 0 Oakham 1; Wycombe Abbey 0 ACS Cobham 12

Second Round:Oakham 0 Stamford High School 7:Bede's 3 ACS Cobham 4: Welbeck Defence College 2 Repton 0; St. Clare's v. King's College, Taunton - St. Clare's w/o

Semi-Finals: St. Clare's 0 ACS Cobham 7; Welbeck Defence College 0 Stamford High School 6

Final: ACS Cobham 1 Stamford High School 0 (at Staines Town FC/Chelsea Ladies FC)

2011-12: STAMFORD HIGH SCHOOL 

First Round: ACS Cobham 11 St. Clare's 0; American School in London 1 Bradfield 0; KES Witley 8 Godolphin & Latymer 0; Malvern 2 Repton 1; Oakham 2 Welbeck Defence College 5; St. Bede's 1 Sevenoaks 0; Wellingborough 1 Stamford High School 6

Second Round: American School in London 1 ACS Cobham 1 after extra-time (ACS Cobham won 4-2 on pens); KES Witley 1 St. Bede's School 2 after extra-time; Stamford High School 4 Uppingham 1; Welbeck Defence College 3 Malvern 0

Semi-Finals:
St. Bede's School 1 ACS Cobham 4; Welbeck Defence College 0 Stamford High School 3

Final:
Stamford High School 2 ACS Cobham 0 at Arsenal Ladies FC, Borehamwood

2010-11: ACS COBHAM 

First Round: Haileybury 1 Bradfield 3; KES Witley 5 St. Clare's 2; Oakham 5 Malvern 0; Sevenoaks 1 ACS Cobham 2 after extra-time; Stamford High School 4 Welbeck Defence College 0; Wellingborough 3  Repton 0

Second Round: ACS Cobham 2 St. Bede's 1; KES Witley 0 Bradfield 1 after extra-time; Oakham 2 Stamford 6; Wellingborough v. Uppingham -Uppingham win by default

Semi-Finals: ACS Cobham 4 Bradfield 0; Wellingborough 0 Stamford HS 1

Final: ACS Cobham 4 Stamford HS 0 at Didcot Town FC

2009-10: ST. BEDE'S SCHOOL

Final: St. Bede's School 2 Stamford High School 0

2008-09: REPTON

Final: Repton 6 ACS Cobham 2

2007-08: ACS COBHAM

Final: ACS Cobham 5 Wellingborough 0

Read 10436 times
Tagged under